Przejdź do głównej zawartości

Akceptacja!!

                Jest taka dobra zasada – jeśli nie możesz czegoś zmienić zaakceptuj to !!!

Prywatne archiwum 
Oczywiście nie chodzi mi, o to by się poddać i zupełnie nic nie robić, siedzieć w rozciągniętym brudnym dresie, bez przerwy narzekając na swój trudny los . . .
Mówiąc tak, raczej mam na myśli samoakceptacje, wiem,  że nie raz poruszałam już ten wątek, ale uważam go za bardzo istotny. Wiele ludzi, w dzisiejszych czasach ma z tym ogromny problem, nie potrafimy kochać samych siebie .- co za tym Idze mamy problemy z pokochaniem drugiego człowieka. Widźmy, tylko wady w naszym wyglądzie , to chcielibyśmy zmienić , czy tamto . Dobrze wiem, o czym mówię, bo samej zdarza mi się tak myśleć. Niejednokrotnie powtarzałam sobie i innym ,że się zaakceptowałam, tylko nasuwa się pytanie , czy w pełni ? – po dłuższych przemyśleniach , dochodzę do wniosku ,że jednak nie. Jesteśmy atakowani przez kolorowe gazety , i piękne szczupłe modelki z nienagannymi figurami . Nie mówię ,że to jest ,do końca źle , bo modelki też muszą zarabiać , z tego co się słyszy , taki wygląd wiele je kosztuje .Patrzymy na takie zdjęcia , i chcemy wyglądać jak one , lecz niestety nie zawsze jest , to możliwe . Różnimy się od siebie, jesteśmy , wysokie , niskie , chude , czy grube , są też piękni ludzie bez rąk , bez nóg , i wieloma innymi wadami ciała . Szkoda tylko ,że właśnie takich normalnych różnorodnych osób prawie wcale nie pokazuje się w mediach , poza nielicznymi wyjątkami , dzięki działalności różnych organizacji i fundacji , które robią wszystko , by zmienić postrzeganie ‘ inności „ jako coś złego . Moim zdaniem to, że się różnimy od innych , czyni z nas pięknych , i wyjątkowych .Możemy bardzo wiele dać każdemu z osobna i wszystkim na raz. Wyobraźcie sobie jakbyśmy wszyscy  byli tacy Idealni  aż do bólu, jaki wtedy nudny byłby świat .Dlatego ważna jest akceptacja siebie, bo to ,że jesteśmy inni od pozostałych wcale nie sprawia, że jesteśmy gorsi , wręcz przeciwnie , to czyni nas jeszcze bardziej wyjątkowymi osobami. Może nie wszystko możemy sami wykonać , ale przecież jest wiele różnych dziedzin życiowych , w których będziemy niezastąpieni , i właśnie nas będą zawsze prosić o pomoc w tej sprawie .Także głowa do góry moi drodzy – wystarczy zmienić o sobie zdanie, i kroczek, po kroczku zacząć coraz bardziej się lubić , a wszystko inne pomału zacznie się układać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?

Witajcie kochani :)
Związek pomiędzy dwiema  ON.

To dosyć trudny temat. Ja uważam, że związek pomiędzy dwoma osobami niepełnosprawnymi, jest trudny, nie każdy z nas widzi się w tej relacji. Powody takiego podejścia ,  bywają bardzo różne. Ja na przykład, nigdy nie widziałam siebie w takim związku, dlaczego?- Bo jestem realistką, znam swoje możliwości, i ograniczenia ciała.

Miłość, miłością, ale żyć jakoś trzeba, nie radzę sobie wystarczająco, to jak mogłabym pomóc                                                                                            fizycznie drugiej osobie?

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Ciemna strona bycia wózkersem.

Witajcie kochani. Dłuższy czas nie pisałam, ponieważ nie wydarzyło się nic, o czym warto mówić. Az do dziś – niby drobnostka, a zmotywowała mnie do napisania tego tekstu. Nasze życie jest pełne blasków i ceni, na każdym kroku napotykamy na przeszkody, które pokonujemy, przez co stajemy się silniejsi. Zdobyte doświadczenia pomagają nam odnieść sukces, ale niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Chciałabym wam opowiedzieć o ciemnej stronie bycia wózkersem.