Przejdź do głównej zawartości

Akceptacja!!

                Jest taka dobra zasada – jeśli nie możesz czegoś zmienić zaakceptuj to !!!

Prywatne archiwum 
Oczywiście nie chodzi mi, o to by się poddać i zupełnie nic nie robić, siedzieć w rozciągniętym brudnym dresie, bez przerwy narzekając na swój trudny los . . .
Mówiąc tak, raczej mam na myśli samoakceptacje, wiem,  że nie raz poruszałam już ten wątek, ale uważam go za bardzo istotny. Wiele ludzi, w dzisiejszych czasach ma z tym ogromny problem, nie potrafimy kochać samych siebie .- co za tym Idze mamy problemy z pokochaniem drugiego człowieka. Widźmy, tylko wady w naszym wyglądzie , to chcielibyśmy zmienić , czy tamto . Dobrze wiem, o czym mówię, bo samej zdarza mi się tak myśleć. Niejednokrotnie powtarzałam sobie i innym ,że się zaakceptowałam, tylko nasuwa się pytanie , czy w pełni ? – po dłuższych przemyśleniach , dochodzę do wniosku ,że jednak nie. Jesteśmy atakowani przez kolorowe gazety , i piękne szczupłe modelki z nienagannymi figurami . Nie mówię ,że to jest ,do końca źle , bo modelki też muszą zarabiać , z tego co się słyszy , taki wygląd wiele je kosztuje .Patrzymy na takie zdjęcia , i chcemy wyglądać jak one , lecz niestety nie zawsze jest , to możliwe . Różnimy się od siebie, jesteśmy , wysokie , niskie , chude , czy grube , są też piękni ludzie bez rąk , bez nóg , i wieloma innymi wadami ciała . Szkoda tylko ,że właśnie takich normalnych różnorodnych osób prawie wcale nie pokazuje się w mediach , poza nielicznymi wyjątkami , dzięki działalności różnych organizacji i fundacji , które robią wszystko , by zmienić postrzeganie ‘ inności „ jako coś złego . Moim zdaniem to, że się różnimy od innych , czyni z nas pięknych , i wyjątkowych .Możemy bardzo wiele dać każdemu z osobna i wszystkim na raz. Wyobraźcie sobie jakbyśmy wszyscy  byli tacy Idealni  aż do bólu, jaki wtedy nudny byłby świat .Dlatego ważna jest akceptacja siebie, bo to ,że jesteśmy inni od pozostałych wcale nie sprawia, że jesteśmy gorsi , wręcz przeciwnie , to czyni nas jeszcze bardziej wyjątkowymi osobami. Może nie wszystko możemy sami wykonać , ale przecież jest wiele różnych dziedzin życiowych , w których będziemy niezastąpieni , i właśnie nas będą zawsze prosić o pomoc w tej sprawie .Także głowa do góry moi drodzy – wystarczy zmienić o sobie zdanie, i kroczek, po kroczku zacząć coraz bardziej się lubić , a wszystko inne pomału zacznie się układać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Potęga Miłości...

Witajcie Kochani w tym nowym roku .   Miłość bez barier – sama nie dawno zastanawiałam się , czy ona istnieje .Bardzo długo , wszystko mi mówiło ,że tak pęknie, to tylko w bajkach może być . Wiecie , kiedy człowiek widzi tylko swoje ograniczenia i gubi gdzieś daleko swoje zalety , to uwierzcie mi  świat staje się bardzo ponury - miałam okazję to przerabiać , ale już dość narzekania. Najpierw zauważyłam  ,że jest coraz więcej par gdzie jedna osoba jest niepełnosprawna i ma partnera/ partnerkę całkowicie sprawnego/sprawną . Cieszyłam się z tego , bo to oznaczało tylko jedno- świat się zmienia .
Mnie też dopisało szczęście znalazłam swoją miłość , mam nadzieję ,  że to właśnie My jesteśmy sobie przeznaczeni. Obejrzałam dziś program , który tylko upewnił mnie w przekonaniu , jak wielka potrafi być potęga miłości. Czasami trzeba naprawdę dużo poświęcić dla drugiej osoby, ale czym ,to jest w porównaniu do uczucia , tak wielkiego , którym jest miłość . Niektórzy mogliby pomyśleć co on w niej wi…

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Brak zgody...

Witajcie Kochani!!!
Czasem tak trudno, jest zrozumieć samego siebie... Szukasz odpowiedzi na pytania, które Cię męczą od lat. Wydaje Ci się, że już się z tym wszystkim pogodziłeś, jednak nadal masz takie dni, kiedy chcesz wykrzyczeć, całemu światu -ja się na to nie godziłem. Masz ochotę się buntować, chociaż doskonale wiesz, że to tak naprawdę nie przyniesie żadnego skutku – jest to bezsensu. Mam naprawdę wielkie szczęście, jest obok mnie rodzina, która mnie kocha, i mój kochany Mężczyzna, wszyscy bardzo się starają żeby ułatwić mi życie.
.Jestem bardzo wdzięczna za wszystko. Nie jest to łatwym zadaniem, mnie jest trudno to wszystko znosić, a co dopiero im. Miewam takie dni, w których chce by było inaczej, chciałabym być zdrowa i nie musieć już zmagać się z tym wszystkim, wiem, że nie tylko mnie jest trudno, moi bliscy od lat wkładają wiele wysiłku w to, żebym mogła żyć normalnie. Czasami po prostu, dopadają mnie myśli, jakby wyglądało moje życie gdyby, nie było tego, co jest. Nie przesz…