Przejdź do głównej zawartości

Moje osobiste szczęście...

Prywatne archiwum 
Czasami wystarczy do szczęścia bardzo niewiele, kilka książek, pyszna kawa w ulubionym kubku. To wszystko ma naprawdę wielką moc.  
 Takie niewielkie z pozoru rzeczy potrafią, zmienić ponury dzień w naprawdę piękny… Kofeina rozpływa się po ciele, krew zatrzyma szybciej krążyć w żyłach, serce przyspiesza swój rytm, a ty otwierasz swoją ulubioną książkę , i bez pamięci zanurzasz się w cudownym świecie fikcji .Wszystko przestaje mieć znaczenie liczysz się tylko ty, to uczucie jakby wszystko stanęło w miejscu. Dla mnie to, jest magia .  Z kolejnym łykiem kawy i następną przeczytaną kartką zatapiasz się bardziej , przestają dochodzić bodźce z zewnątrz ,czy tym właśnie nie jest szczęście ?

Dla mnie bez wątpienia, jest to szczęście, na wiele rzeczy w moim życiu nie miałam wpływu. Dzięki fikcyjnemu światu , mogę chociaż przez moment zapomnieć o wszystkim , co mnie otacza , tu nie ma barier ani innych problemów które muszę pokonać , poza tym każda przeczytana książka nauczyła mnie czegoś innego , a pomyśleć , że ich jeszcze tyle jest przede mną . Nieskończona wiedza z każdej dziedziny naszego życia, kryje się na tych kartkach. Ktoś mógłby pomyśleć – co może być pożytecznego w romansach lub erotykach – ja uważam, że nawet z tych gatunków książek da się coś wynieś dla siebie, trzeba tylko wiedzieć czego się szuka. Lubię też inne gatunki ,ale akurat te podałam za przykład , bo na ogół są one uważane za bezwartościowe. Pamiętajcie, że nie wszystko jest takim jaki nam się wydaje . Wiecie, co jest najgorsze? – To,  że podobnie oceniamy ludzi,po tym jak wyglądają , czy pod pryzmatem tego , co usłyszeliśmy od innych. Nie chce nam się nawet wysilić by zweryfikować te informacje , najczęściej zakładamy ,że skoro ktoś tak pozwiedzał to tak jest .


Prywatne archiwum 
Dlatego wole swój nierzeczywisty świat, bez sensu marnować siły na coś, czego nie możemy zmienić. Kiedy jest mi, bardzo, źle otwieram drzwi do swojego malutkiego szczęścia. Tam nikt mnie nie ocenia, nie próbuje mi niczego narzucać, Wszystko odbywa się w mojej głowie, i to , co aktualnie się tam dzieje wiem tylko ja . Możecie sobie pomyśleć , że jestem jakaś dziwna , ale ja tak wałczę z poczuciem niemocy , kiedy naprawdę chciałabym coś zrobić , a nie mogę to, strasznie frustrujące jest, np. chce gdzieś iść i nie mogę , bo tam są schody ,a aktualnie nie ma mi kto pomóc. Wtedy muszę rezygnować albo jak nie mam jak dojechać w umówione miejsce. Można sobie wyobrazić, co się wtedy czuje, kiedy chcesz zrobić wszystko, samemu jesteś w stanie niewiele. Także wszyscy ludzie, którzy wiedzą lepiej jak powinnam żyć są proszeni o milczenie, bez obrazy wy nie wiecie jak ja żyje, ja nie wiem, co jest u was.Nikt nie jest święty, mnie też do tego sporo brakuje, ale jedno wiem, zrobię wszystko by żyć tak jak, ja tego chce będę popełniała błędy, ponosiła ich wszystkie konsekwencje, nie będę więcej patrzyła na to , czy komuś się to, podoba czy nie!! To w końcu jest moje życie!! Jak już się tak rozpisałam to chciałam bardzo podzelować wszystkim, którzy są ze mną na dobre i złe. Ci, do których kieruje te słowa wiedzą o tym. Pamiętajcie, moi kochani by robić wszystko , by być szczęśliwym nawet kiedy bezustannie wieje nam watr w oczy. Sekret polega na tym by cieszyć się z drobnych rzeczy , i z pozoru niewielkich sukcesów .

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Potęga Miłości...

Witajcie Kochani w tym nowym roku .   Miłość bez barier – sama nie dawno zastanawiałam się , czy ona istnieje .Bardzo długo , wszystko mi mówiło ,że tak pęknie, to tylko w bajkach może być . Wiecie , kiedy człowiek widzi tylko swoje ograniczenia i gubi gdzieś daleko swoje zalety , to uwierzcie mi  świat staje się bardzo ponury - miałam okazję to przerabiać , ale już dość narzekania. Najpierw zauważyłam  ,że jest coraz więcej par gdzie jedna osoba jest niepełnosprawna i ma partnera/ partnerkę całkowicie sprawnego/sprawną . Cieszyłam się z tego , bo to oznaczało tylko jedno- świat się zmienia .
Mnie też dopisało szczęście znalazłam swoją miłość , mam nadzieję ,  że to właśnie My jesteśmy sobie przeznaczeni. Obejrzałam dziś program , który tylko upewnił mnie w przekonaniu , jak wielka potrafi być potęga miłości. Czasami trzeba naprawdę dużo poświęcić dla drugiej osoby, ale czym ,to jest w porównaniu do uczucia , tak wielkiego , którym jest miłość . Niektórzy mogliby pomyśleć co on w niej wi…

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Brak zgody...

Witajcie Kochani!!!
Czasem tak trudno, jest zrozumieć samego siebie... Szukasz odpowiedzi na pytania, które Cię męczą od lat. Wydaje Ci się, że już się z tym wszystkim pogodziłeś, jednak nadal masz takie dni, kiedy chcesz wykrzyczeć, całemu światu -ja się na to nie godziłem. Masz ochotę się buntować, chociaż doskonale wiesz, że to tak naprawdę nie przyniesie żadnego skutku – jest to bezsensu. Mam naprawdę wielkie szczęście, jest obok mnie rodzina, która mnie kocha, i mój kochany Mężczyzna, wszyscy bardzo się starają żeby ułatwić mi życie.
.Jestem bardzo wdzięczna za wszystko. Nie jest to łatwym zadaniem, mnie jest trudno to wszystko znosić, a co dopiero im. Miewam takie dni, w których chce by było inaczej, chciałabym być zdrowa i nie musieć już zmagać się z tym wszystkim, wiem, że nie tylko mnie jest trudno, moi bliscy od lat wkładają wiele wysiłku w to, żebym mogła żyć normalnie. Czasami po prostu, dopadają mnie myśli, jakby wyglądało moje życie gdyby, nie było tego, co jest. Nie przesz…