Przejdź do głównej zawartości

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Źródło: internet 
Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami , 
jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka ,  do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią " 
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!!
Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, również chcą się czuć docenieni ,podziwiani przez płeć piękną .Istnieje takie przekonanie ,że my jesteśmy aseksualni , naprawdę nie słyszałam większej bzdury .
Jesteśmy ludźmi i tak, jak wszyscy mamy te same potrzeby, pragnienia, cele...
Pragniemy zakładać rodziny , szukamy miłości ,albo tylko przyjemności , to  nasz wybór , jak chcemy żyć i mamy do tego prawo , jak każdy inny.
Przytoczę definicję aseksualności ,żeby wyjaśnić wszystkim ,że to schorzenie nie ma nic wspólnego z wózkiem .

Źródło: Wikipedia wolna encyklopedia

Aseksualizm, inaczej aseksualność − trwałe nieodczuwanie pociągu seksualnego wobec innych osób. Od niedawna uznawany w części środowisk naukowych za jedną z orientacji seksualnych lub za brak orientacji seksualnej. Szacuje się, że 1% społeczeństwa jest aseksualna

Aseksualizm nie jest tym samym, co abstynencja seksualna, która jest powstrzymaniem się od aktywności seksualnej pomimo odczuwania pociągu seksualnego. Niektórzy aseksualiści są aktywni seksualnie pomimo nieodczuwania pociągu seksualnego, np. by zaspokoić potrzeby partnera.

Aseksualizm nie jest też tożsamy z hipolibidemią (brakiem lub utratą potrzeb seksualnych). Część aseksualistów posiada libido, lecz nie jest ono zwrócone w stronę innych osób.

Także aseksualizm, to inne schorzenie, które może dopaść każdego z nas . I niepełnosprawność nie ma nic do rzeczy , dlatego mam nadzieje ,że postrzeganie społeczeństwa ulegnie zmianie , wszyscy będą w nas widzieć przede wszystkim , ludzi , nie wózki , kule , laski itd. Człowiek, zawsze zostanie człowiekiem , nie istotne powinno być z jakiej pomocy musi skorzystać ,aby móc funkcjonować normalnie . Każdy chce cieszyć się życiem i korzystać z niego , czuć się jak pełnoprawny członek społeczeństwa , który korzysta z tego co oferuje mu życie.
Polska ma problem z mówieniem o życiu seksualnym osób zdrowych ,a seksualność tej tzn. „ trzeciej płci „ to już temat tabu . Chociaż, zaczyna się coraz więcej o tym mówić , to jednak nadal istnieje niekoprodukowanie, ja nadal dostaje wiadomości w stylu „ czy ty możesz się kochać  ?” „ czy możesz mieć dzieci?” i wiele innych , zawsze odpowiadam – że nic mi nie wiadomo , żebym nie mogła :D
Stereotypy nadal krążą i jeszcze długo, będzie nas się przez nie postrzegać, to bardzo krzywdzące dla wielu osób , musimy walić pieścami  w siół- wręcz krzyczeć ,i na okrągło udowadniać innym ,że coś znaczy , nie jesteśmy bez kształtu i wyrazu . 

Mam nadzieję , że za kilka lat nie będzie, to już nic nadzwyczajnego . Wszystko idzie małymi kroczkami do przodu .

Komentarze

Visghar pisze…
Znów mądrze ;) Niestety, zmiany w społeczeństwie następują bardzo powoli, i ludzie wciąż boją się czegokolwiek co jest choć trochę inne od ich "standardów". A przecież osoba na wózki nie różni się niczym od kogoś chodzącego - może być piękna, seksowna, w szczęśliwym związku. Przecież do łóżka nie zabiera się wózka ;)

PS. A co do Twojej osoby to nie wierzę że nie jesteś adorowana :) Przecież wyglądasz fantastycznie! :)
Katarzyna pisze…
Dokładnie, z wózkiem nie idze się do łóżka :-D, ale minie jeszcze sporo czasu nim społeczeństwo, to zrozumie :-) Dziękuję :-)
rhedaria pisze…
Chyba nie zrozumiałaś definicji aseksualizmu. To nie jest schorzenie i nie jest w żaden sposób związany z niepełnosprawnością. Aseksualni to ci, którzy - nawet mimo pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego - nie czują pociągu seksualnego do nikogo i niczego. Po prostu tacy są.
Katarzyna pisze…
Witaj.
To nie chodzi o to , czy znam i rozumiem definicje aseksualizmu. zupełnie nie o tym był mój wpis. Bardziej, chciałam przedstawić to , że osoby niepełnosprawne są postrzegane jako ludzie aseksualni - czyli tacy którzy, nie odczuwają popędu seksualnego, w żaden sposób. Dobrze wiem , że ta choroba nie jest związana z niepełnosprawnością. - Tylko, tak widzi nas większość społeczeństwa , a to znowu stereotypy , czasami osoby niepełnosprawne, są jeszcze bardziej seksualne niż zdrowi .
Dziękuję za Twój komentarz.
Pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Potęga Miłości...

Witajcie Kochani w tym nowym roku .   Miłość bez barier – sama nie dawno zastanawiałam się , czy ona istnieje .Bardzo długo , wszystko mi mówiło ,że tak pęknie, to tylko w bajkach może być . Wiecie , kiedy człowiek widzi tylko swoje ograniczenia i gubi gdzieś daleko swoje zalety , to uwierzcie mi  świat staje się bardzo ponury - miałam okazję to przerabiać , ale już dość narzekania. Najpierw zauważyłam  ,że jest coraz więcej par gdzie jedna osoba jest niepełnosprawna i ma partnera/ partnerkę całkowicie sprawnego/sprawną . Cieszyłam się z tego , bo to oznaczało tylko jedno- świat się zmienia .
Mnie też dopisało szczęście znalazłam swoją miłość , mam nadzieję ,  że to właśnie My jesteśmy sobie przeznaczeni. Obejrzałam dziś program , który tylko upewnił mnie w przekonaniu , jak wielka potrafi być potęga miłości. Czasami trzeba naprawdę dużo poświęcić dla drugiej osoby, ale czym ,to jest w porównaniu do uczucia , tak wielkiego , którym jest miłość . Niektórzy mogliby pomyśleć co on w niej wi…

Brak zgody...

Witajcie Kochani!!!
Czasem tak trudno, jest zrozumieć samego siebie... Szukasz odpowiedzi na pytania, które Cię męczą od lat. Wydaje Ci się, że już się z tym wszystkim pogodziłeś, jednak nadal masz takie dni, kiedy chcesz wykrzyczeć, całemu światu -ja się na to nie godziłem. Masz ochotę się buntować, chociaż doskonale wiesz, że to tak naprawdę nie przyniesie żadnego skutku – jest to bezsensu. Mam naprawdę wielkie szczęście, jest obok mnie rodzina, która mnie kocha, i mój kochany Mężczyzna, wszyscy bardzo się starają żeby ułatwić mi życie.
.Jestem bardzo wdzięczna za wszystko. Nie jest to łatwym zadaniem, mnie jest trudno to wszystko znosić, a co dopiero im. Miewam takie dni, w których chce by było inaczej, chciałabym być zdrowa i nie musieć już zmagać się z tym wszystkim, wiem, że nie tylko mnie jest trudno, moi bliscy od lat wkładają wiele wysiłku w to, żebym mogła żyć normalnie. Czasami po prostu, dopadają mnie myśli, jakby wyglądało moje życie gdyby, nie było tego, co jest. Nie przesz…