Przejdź do głównej zawartości

Tak trudno mi zrozumieć...

Witajcie :):):)
Dziś pojawiło się za oknem słoneczko:):)   Od razu lepszy humor jest.
Naprawdę czasem nie potrafię zrozumieć niektórych ludzi - teraz akurat mam na myśli innych wózkowiczów. Krytykują tych, co chcą coś robić z własnym życiem. Plują jadem, próbują zniechęcić do podejmowania aktywności. Sami na pewno siedzą tylko na tyłku i mają pretensje do wszystkich za swój los. Uważają, że im się wszystko należy, bo przecież są niepełnosprawni, to takie robienie z siebie ofiary na siłę.


Na szczęście znam wiele wózkowiczów, którzy żyją na sto procent, mają pasję, marzenia, cele. Po prostu działają – na pewno dopadają ich momenty zwątpienia, bo w końcu, kto ich nie ma, ale później biorą się w garść i walczą z życiem dalej. 

Mnie też, niestety zdarza się narzekać, marudzić itd. Ale staram się normalnie żyć , mam swoje pasje , marzenia , plany , do których każdego dnia mozolnie dążę , jasne mam takie chwilę , kiedy mówię sobie – mam dość , nie będę robić tego dalej , bo to nie ma żadnego sensu. Ten stan w końcu mija, i biorę się za siebie podejmując kolejną walkę to czy będzie zwycięska zależy już tylko ode mnie. Tej satysfakcji po odniesieniu nawet najmniejszego sukcesu, nie odbierze mi już nikt. Móc udowodnić sobie i innym, że jednak mogę to bardzo piękne uczucie.

 Dlatego nie umiem zrozumieć osób, które odbierają sobie możliwość odczucia wielkiej satysfakcji , tym samym zabierając sobie możliwość poznania cudownego smaku sukcesu . Obiecajcie mi ,że nie pozwolicie by ktokolwiek zabrał wam marzenia. Bez nich nie mamy nic , one powodują ,że co rano wstajemy z  łóżka gotowi do działania .  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?

Witajcie kochani :)
Związek pomiędzy dwiema  ON.

To dosyć trudny temat. Ja uważam, że związek pomiędzy dwoma osobami niepełnosprawnymi, jest trudny, nie każdy z nas widzi się w tej relacji. Powody takiego podejścia ,  bywają bardzo różne. Ja na przykład, nigdy nie widziałam siebie w takim związku, dlaczego?- Bo jestem realistką, znam swoje możliwości, i ograniczenia ciała.

Miłość, miłością, ale żyć jakoś trzeba, nie radzę sobie wystarczająco, to jak mogłabym pomóc                                                                                            fizycznie drugiej osobie?

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Ciemna strona bycia wózkersem.

Witajcie kochani. Dłuższy czas nie pisałam, ponieważ nie wydarzyło się nic, o czym warto mówić. Az do dziś – niby drobnostka, a zmotywowała mnie do napisania tego tekstu. Nasze życie jest pełne blasków i ceni, na każdym kroku napotykamy na przeszkody, które pokonujemy, przez co stajemy się silniejsi. Zdobyte doświadczenia pomagają nam odnieść sukces, ale niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Chciałabym wam opowiedzieć o ciemnej stronie bycia wózkersem.