Przejdź do głównej zawartości

" Nie muszę być idealna, żeby być perfekcyjna "

 Witajcie Kochani :) 
" Nie muszę być idealna, żeby być perfekcyjna "☺☺☺☺<3 o:p="">

Źródło: Facebook 
Musimy o tym pamiętać, każdy człowiek, ma w sobie ukryte piękno, które należy wydobyć. Wygląd zewnętrzny to tylko "opakowanie „ zmieniające się z upływem lat, czasami dotknie nas choroba, nagle zmieni się obraz wdziany w lustrze, ciężko nam akceptować zmiany, nie przepadamy za własnym widokiem w ubraniu i bez niego.

Wiem, jakie to trudne akceptować siebie szczególnie wtedy, gdy ma się kompleksy, ja od kilku lat uczę się przychylnie patrzeć na siebie – nie jest to takie łatwe chciałabym lepiej wyglądać mieć perfekcyjne ciało jak większość kobiet. 


Niestety tak nigdy nie będzie, lubię dostawać komplementy, ale kiedy je słyszę z tyłu głowy odzywa się głos „ Dobra, dobra człowieku w domu mam lustro „ Nie przepadam za swoim widokiem nago, ale staram się akceptować to, jaka jestem, bo nie mam wyjścia inna nie będę. Ogólnie siebie lubię, najbardziej, gdy nie patrzę zbyt długo na siebie. Kiedy się przyglądam, zauważam mankamenty mojego ciała.

Wygląd nie jest taki ważny, ale jednak brak pewności siebie może nieco skomplikować.

Piszę tego posta trochę w ramach autoterapii, chcę sobie uświadomić, że to tylko opakowanie, które nie definiuje tego, jakim jestem człowiekiem, brak płaskiego brzucha nie odbiera mi atrakcyjności ani kobiecości. W ramach kontrastu do tego, czego nie lubię u siebie zdradzę Wam to, co mi się podoba – lubię swoje oczy, włosy, piersi, ( chociaż nie są idealne) i tyłek.

 Także, nie jest najgorzej, prawda? – A tak naprawdę to najważniejsza jest osobowość, charakter człowieka i to jest prawdziwe piękno.
Wszystko, co ukryte wewnątrz jest cenne i piękne w życiu liczą się drobne gesty , dobroć , troska to jest czyste piękno zawarte w człowieku.  

Komentarze

Izabela Szymura pisze…
fajny blog zapraszam na mój http://izabelin1.blogspot.com
Katarzyna pisze…
Dziękuję bardzo, na pewno odwiedzę Twojego bloga.

Popularne posty z tego bloga

Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?

Witajcie kochani :)
Związek pomiędzy dwiema  ON.

To dosyć trudny temat. Ja uważam, że związek pomiędzy dwoma osobami niepełnosprawnymi, jest trudny, nie każdy z nas widzi się w tej relacji. Powody takiego podejścia ,  bywają bardzo różne. Ja na przykład, nigdy nie widziałam siebie w takim związku, dlaczego?- Bo jestem realistką, znam swoje możliwości, i ograniczenia ciała.

Miłość, miłością, ale żyć jakoś trzeba, nie radzę sobie wystarczająco, to jak mogłabym pomóc                                                                                            fizycznie drugiej osobie?

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Ciemna strona bycia wózkersem.

Witajcie kochani. Dłuższy czas nie pisałam, ponieważ nie wydarzyło się nic, o czym warto mówić. Az do dziś – niby drobnostka, a zmotywowała mnie do napisania tego tekstu. Nasze życie jest pełne blasków i ceni, na każdym kroku napotykamy na przeszkody, które pokonujemy, przez co stajemy się silniejsi. Zdobyte doświadczenia pomagają nam odnieść sukces, ale niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Chciałabym wam opowiedzieć o ciemnej stronie bycia wózkersem.