Przejdź do głównej zawartości

Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?

Witajcie kochani :)
Związek pomiędzy dwiema  ON.

To dosyć trudny temat. Ja uważam, że związek pomiędzy dwoma osobami niepełnosprawnymi, jest trudny, nie każdy z nas widzi się w tej relacji. Powody takiego podejścia ,  bywają bardzo różne. Ja na przykład, nigdy nie widziałam siebie w takim związku, dlaczego?- Bo jestem realistką, znam swoje możliwości, i ograniczenia ciała.

Miłość, miłością, ale żyć jakoś trzeba, nie radzę sobie wystarczająco, to jak mogłabym pomóc                                                                                            fizycznie drugiej osobie?

Sama potrzebuje pomocy innych - Pomyślisz pewnie- egoistka!! Być może, ale takie jest życie. Szukałam zawsze sprawnego mężczyzny, tylko tacy mnie interesowali. Nie chciałam wchodzić w bliższe relacje z ON gdyż moim obiektem zainteresowań byli sprawni faceci. Może to okropne, ale taka jest prawda. Lgnęłam po prostu bardziej do środowiska sprawnych. Chciałam żyć tak, jak oni wszyscy.  Naprawdę cenie ON są w większości cudownymi ludźmi, ale jako znajomi, przyjaciele, jednak, w roli partnerów życiowych dla mnie osobiście, nie. Znam pary, gdzie dwie osoby są niepełnosprawne, bardzo im kibicuje i gratuluje widocznie ja jestem za słaba na to!!!- Jak chcecie, to możecie mnie krytykować.

Udało mi się znaleźć miłość, mężczyznę, którego kocham bardzo i wiem, że on również mnie kocha. Odkąd jesteśmy razem, jestem szczęśliwa, czuję się sprawna - chociaż mój stan zdrowia się nie zmienił. To móc miłości, którą zrozumieją Ci, którzy kochają naprawdę. Ogromnie się cieszę, że mój kochany, nie boi się nowych wyzwań, które daje nam los i bardzo chętnie pomaga mi we wszystkim. Wiem, że mogę na niego liczyć zawsze.

 Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?- Ja twierdzę, że partnera, gdyż staram się dawać jak najwięcej z siebie, może niewiele zrobię fizycznie, ale wspieram na innych płaszczyznach życia. Uzupełniamy się wzajemnie, oboje możemy sobie coś dać. Jak to jest, mój partner czuję się opiekunem? - To trzeba byłoby się jego zapytać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Taki Trochę Chory - Jacek Noch .

Witajcie:)  Wczoraj skończyłam czytać kolejną książkę Taki Trochę Chory - Jacek Noch . Pomyślałam ,że warto się z Wami podzielić tą informacją. Książka mi się bardzo podobała - chociaż jej czytanie zajęło mi trochę czasu :D. To z powodu czystego lenistwa, spowodowanego brzydką pogodą - tak sobie staram to tłumaczyć. Wracając do książki - Jest ona pełna humoru, sarkazmu, pokazuje jak można za 
pomocą śmiechu walczyć z chorobą . 

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …