Przejdź do głównej zawartości

Kim jestem

                                        Witam.

                


   Kim jestem?


Nazywam się Katarzyna Olszowska.  Mam kilka pasji , które spawają,że  moje życie ma wiele różnych barw... 
Uwielbiam czytać książki , od całkiem niedługiego czasu piszę , z każdym dniem staje się to, coraz większą  moją pasją .Lubię również , oglądać filmy - najbardziej dramaty i komedie romantyczne . Interesuje mnie także informatyka , makijaż , chocaż nie wiąże z tymi zainteresowaniami większych planów.

Jaka jestem ?
 Hmm... to chyba najtrudniejsze z pytań, naprawdę ciężko jest opisać samą siebie obiektywnie .
Jestem ambitną młodą kobietą , która lubi stawać sobie nowe cele ,i dążyć do ich realizacji.
Uważam , że jestem troszkę szalona gdyż wciąż wierzę w prawdziwą miłość, nawet   kiedy cały świat twierdzi ,że ona już dawno umarła - Ja na przekór wszystkim i wszystkiemu pragnę wierzyć w to , że nie wygnała , bo jaki życie ma bez niej... sens
Bezustannie poszukuje swojego miejsca na ziemi , chce poznać jaki jest głębszy sens tego wszystkiego , co nas spotyka . Nic się nie dzieję bez przyczyny, wszystko dzieję się jakiegoś powodu - Chce poznać ten powód.
 więcej o mnie...

                           
Od urodzenia poruszam się przy pomocy wózka ,kiedyś nie mogłam się z tym pogodzić zadawałam sobie pytania " dlaczego właśnie ja?, " jak będzie wyglądało moje dalsze życie ? "- To bardzo trudne pytania dla każdego człowieka, kiedy patrzysz z perspektywy wózka jest jeszcze trudniej . Nie wiem, dlaczego urodziło się w mojej głowie przekonanie , że zawsze będę na przegranej pozycji. To był ciężki dla mnie okres  ,ale na szczęście teraz patrze na to wszystko inaczej. Staram się szukać pozytywów w tym, co przynosi mi życie . Wiem ,że sporo już za mną , jeszcze więcej przede mną:) 
                                     
                      
                                                                           

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szukałam bardziej opiekuna niż partnera?

Witajcie kochani :)
Związek pomiędzy dwiema  ON.

To dosyć trudny temat. Ja uważam, że związek pomiędzy dwoma osobami niepełnosprawnymi, jest trudny, nie każdy z nas widzi się w tej relacji. Powody takiego podejścia ,  bywają bardzo różne. Ja na przykład, nigdy nie widziałam siebie w takim związku, dlaczego?- Bo jestem realistką, znam swoje możliwości, i ograniczenia ciała.

Miłość, miłością, ale żyć jakoś trzeba, nie radzę sobie wystarczająco, to jak mogłabym pomóc                                                                                            fizycznie drugiej osobie?

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Ciemna strona bycia wózkersem.

Witajcie kochani. Dłuższy czas nie pisałam, ponieważ nie wydarzyło się nic, o czym warto mówić. Az do dziś – niby drobnostka, a zmotywowała mnie do napisania tego tekstu. Nasze życie jest pełne blasków i ceni, na każdym kroku napotykamy na przeszkody, które pokonujemy, przez co stajemy się silniejsi. Zdobyte doświadczenia pomagają nam odnieść sukces, ale niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Chciałabym wam opowiedzieć o ciemnej stronie bycia wózkersem.